elCinema.com

Exkluzivně: Centrum pro monitorování zemětřesení ve Wuhanu zasáhlo kybernetický útok z USA; probí

Exkluzivně: Centrum pro monitorování zemětřesení ve Wuhanu zasáhlo kybernetický útok z USA; probíhá vyšetřování

Středisko pro monitorování zemětřesení ve Wu-chanu nedávno utrpělo kybernetický útok, který zahájila zámořská organizace, uvedl ve středečním prohlášení městský úřad pro nouzové řízení, ke kterému je centrum přidruženo. Jde o další případ svého druhu po kybernetickém útoku ze zámoří na čínskou univerzitu v červnu 2022.

Expertní panel k případu zjistil, že kybernetický útok byl zahájen hackerskými skupinami a porušovateli zákona s vládním zázemím ze zahraničí. Předběžné důkazy naznačují, že vládou podporovaný kybernetický útok na centrum přišel z USA, zjistil Global Times.

Městský úřad pro mimořádné události ve Wu-chanu ve středu ve svém prohlášení uvedl, že některá síťová zařízení sběrných míst předních stanic Centra pro monitorování zemětřesení ve Wuhanu byla vystavena kybernetickému útoku ze strany zámořské organizace, kterou monitoroval National Computer Virus. Středisko nouzové reakce (CVERC) a čínská společnost pro internetovou bezpečnost 360.

Středisko okamžitě uzavřelo zařízení, které bylo zasaženo, a nahlásilo útok orgánům veřejné bezpečnosti, aby případ prošetřily a hackerskou organizaci a zločince vyřídily v souladu se zákonem. , uvedlo prohlášení.

Wuhanský úřad pro veřejnou bezpečnost Jianghan sub-úřad potvrdil objev programu trojského koně pocházejícího ze zahraničí ve Wuhanském centru pro sledování zemětřesení. Podle úřadu pro veřejnou bezpečnost může tento program trojského koně nelegálně kontrolovat a krást data o seismické intenzitě shromážděná předními stanicemi. Tento čin představuje vážnou hrozbu pro národní bezpečnost.

Orgány veřejné bezpečnosti v této věci zahájily vyšetřování a dále provedly technickou analýzu extrahovaných vzorků trojských koní. Předběžně bylo zjištěno, že incident byl kybernetický útok iniciovaný zahraničními hackerskými organizacemi a psanci.

Profesionálové řekli Global Times, že údaje o seismické intenzitě se týkají intenzity a velikosti zemětřesení, což jsou dva důležité ukazatele jeho ničivé síly.

Data úzce souvisí s národní bezpečností, uvedli experti pro Global Times. Tyto faktory je například třeba vzít v úvahu při výstavbě některých vojenských obranných zařízení.

Wuhanské centrum pro sledování zemětřesení je další národní jednotkou, která byla vystavena kybernetickému útoku ze zahraničí po útoku zámořské hackerské skupiny na Severozápadní polytechnickou univerzitu (NWPU) v Si-anu v provincii Shaanxi v severozápadní Číně v červnu 2022.

Po útoku na NWPU CVERC a společnost 360 společně vytvořili technický tým, který provedl komplexní technickou analýzu případu. Došli k závěru, že kybernetický útok provedla Tailored Access Operations (TAO) americké Národní bezpečnostní agentury (NSA).

Expertní technický tým složený z CVERC a internetové bezpečnostní společnosti 360 dorazil do Wu-chanu, aby provedl shromažďování důkazů o nejnovějším případu, zjistil Global Times. Předběžné důkazy naznačují, že kybernetický útok na středisko pro sledování zemětřesení ve Wuhanu přišel z USA.

Podle výsledků monitorování společnosti 360 provedla NSA kybernetické útoky na nejméně stovky důležitých domácích informačních systémů v Číně a bylo zjištěno, že v informačních systémech řady oddělení běží program trojského koně zvaný „validátor“, který přenáší informace do ústředí NSA.

Zjištění navíc ukazují, že v kritické informační infrastruktuře nejen v Číně, ale i v jiných zemích běží velké množství „validačních“ trojských koní a počet takových programů umístěných v systémech těchto zemí daleko převyšuje počet v Číně.

CIA je vedle NSA další notoricky známá americká organizace pro kybernetické útoky a krádeže. Podle výzkumu CVERC byly kybernetické útoky CIA charakterizovány automatizací, systematizací a inteligencí.

Nejnovější kybernetické zbraně CIA používají extrémně přísné špionážní specifikace s různými útočnými technikami. Nyní pokrývá téměř veškerý internet a internet věcí po celém světě a může kdykoli a kdekoli ovládat sítě jiných zemí a krást jejich důležitá a citlivá data.

Pozorovatelé poukázali na to, že USA, i když zesilují útoky na globální cíle a kradou tajemství, nešetřily úsilím obviňovat jiné země.

Shromáždilo své takzvané spojence, vytrubovalo teorii o „kybernetické hrozbě Číny“ a očerňovalo a pomlouvalo čínskou politiku kybernetické bezpečnosti, kterou čínské ministerstvo zahraničí opakovaně vyvracelo.

Během pravidelné tiskové konference dne 19. července mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning řekl, že Čína je obětí kybernetických útoků a je důrazně proti takovým podnikům.

“Spojené státy v průběhu let provedly nevybíravé, rozsáhlé kybernetické útoky proti jiným zemím,” řekla. “Velitelství kybernetických sil USA vloni bezostyšně prohlásilo, že kritická infrastruktura jiných zemí je legitimním cílem amerických kybernetických útoků. Takové kroky vyvolaly obavy.”